Przedszkole  nr 96   „Jarzębinka”

Przedszkole “Jarzębinka”  stawia na zdrową żywność!!!

Staramy się by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo. Jest to możliwe, ponieważ mamy własną kuchnię, w której panie kucharki przygotowują zawsze świeże i smaczne posiłki własnej roboty.  Dbamy by przedszkolne menu kształtowało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe, zachęcamy do próbowania rozmaitych smaków, uczymy jedzenia pożywnych zup, surówek, kasz zgodnie z piramidą zdrowego żywienia.

Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie:

Z dumą możemy powiedzieć, że robimy wszystko, by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo.

Mamy własną kuchnię, gdzie panie kucharki przygotowują dla dzieci świeże, zdrowe i smaczne posiłki. Staramy się, by przedszkolne menu wyrabiało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe: uczymy dzieci jedzenia pożywnych zup, wszelkiego rodzaju kasz, surówek… Wszystkie potrawy, zupy, surówki, sałatki, desery i pasty wykonywane są w przedszkolu ze świeżych produktów.

I ŚNIADANIEII ŚNIADANIEOBIAD
21.09.2020
Bułki mieszane z masłem, szynką wieprzową got. i serem białym plastrowanym (deliser) z ketchup. Sałata. Kakao(1,7)Winogrono, banan w kawałku. Biszkopty. Mleko smakowe. (1,7)Zupa szpinakowa na mięsie z jarzynami. Jajko got. Mizeria z ogórka świeżego w sosie nabiałowym. Ziemniaki. Śliwka w kawałku. Sok owocowy(1,3,7,9)
22.09.2020
Zupa mleczna z płatkami ryżowymi. Pieczywo mieszane z masłem, powidłami śliwkowymi i serkiem grani z rzodkiewką i szczyp. Woda smakowa.(1,3,7)Kisiel cytrynowy. Gruszka w kawałku. Wafle ryżowe.
Napój owocowy(1,7)
Zupa pomidorowa na maśle z jarzynami.
Mięso filet drobiowy got. w sosie potrawkowym. Ryż jaśminowy. Marchew duszona z groszkiem ziel. Kompot owocowy. (1,7,9)
23.09.2020
Pieczywo mieszane z masłem, pasztetem drobiowym zapiekanym z ogórkiem kwasz. oraz pomidorem i rzodkiewką. Kawa z mlekiem(1,7)Rogal mleczny ½ szt z masłem Jabłko w kawałku.
Herbata miętowa(1,7)
Zupa barszcz ukraiński na mięsie jarzyn. Placki dyniowe z serkiem bananowo-malinowym(1,3,7,9)
Sok owocowy.
24.09.2020
Pieczywo mieszane z masłem, ogórkiem świeżym i rzodkiewką oraz jajecznica ze szczyp.
Kakao(1,3,7)
Deser jogurtowo-twarożkowy z galaretką owocową.
Woda do picia (7)
Zupa neapolitańska na wywarze z jarzyn Pieczeń wieprzowa(schab) w sosie własnym. Kasza wiejska got. Surówka warzywna. Kompot owocowy(1,7,9)
25.09.2020
Pieczywo mieszane z masłem, serem białym krojonym i konfiturą owocową. Kawa z mlekiem(1,7)Truskawki(mrożone) z jabłkiem prażonym i sosem nabiałowym.Paluszki kukurydz
Woda smakowa(1,7)
Zupa z groszku zielonego na maśle z jarzynami zabiel. Ryba miruna panierowana smażona. Ziemniaki. Surówka z kapusty kiszonej, marchwi i jabłek. Sok owoc. (1,3,4,7,9)

Dla dzieci pozostających w przedszkolu do późniejszych godzin podajemy przekąski owocowe oraz napój.