Przedszkole „Jarzębinka”  stawia na zdrową żywność!!!

Staramy się by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo. Jest to możliwe, ponieważ mamy własną kuchnię, w której panie kucharki przygotowują zawsze świeże i smaczne posiłki własnej roboty.  Dbamy by przedszkolne menu kształtowało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe, zachęcamy do próbowania rozmaitych smaków, uczymy jedzenia pożywnych zup, surówek, kasz zgodnie z piramidą zdrowego żywienia.

Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie:

Z dumą możemy powiedzieć, że robimy wszystko, by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo.

Mamy własną kuchnię, gdzie panie kucharki przygotowują dla dzieci świeże, zdrowe i smaczne posiłki. Staramy się, by przedszkolne menu wyrabiało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe: uczymy dzieci jedzenia pożywnych zup, wszelkiego rodzaju kasz, surówek… Wszystkie potrawy, zupy, surówki, sałatki, desery i pasty wykonywane są w przedszkolu ze świeżych produktów.

DATA:I ŚNIADANIEII ŚNIADANIEOBIAD
01.04.2019Bułki mieszane z masłem, polędwicą sopocką z ogórkiem kwasz. i serem białym plastrow. rzodkiewką. Jabłko ¼ szt. Kakao.(1,7)Paluch serowy ½ szt. Pomarańczo w kawałku.
Woda z cytryną i miodem naturalny(1)
Zupa parzybroda na mięsie z jarzynami. Racuchy drożdżowe z sosem nabiałowo- owocowym. Marchew plastrowana. Sok owocowy. (1,3,7,9)
02.04.2019Zupa mleczna naworka. Sznytki posmarowane z masłem, marmoladą owocową i serem żółtym z ketchupem. Woda z sokiem owocowym.(1,7)Maślanka owocowa.
Wafle orkiszowe.
Napój owocowy(1,7)
Zupa pomidorowa na maśle z makaronem na wywarze z jarzyn. Sznycelki z mięsa drobiowego. Pyry duszone. Burak blanszowany, ogórek świeży w kawałku. Kompot owocowy.(1,3,7,9)
03.04.2019Sznytki mieszane z pastą: masła, wędliny, ogórka konserw. z ziel. jajkiem, rzodkiewką. Kawa zbożowa z mlekiem.(1,3,7)Chleb indyjski z masłem. Jabłko w kawałku.
Woda smakowa(1,7)
Zupa repeta na mięsie z jarzynami .
Pyry z gzikiem. Surówka z kapusty pekińskiej, papryki czerwonej,kukurydzy konserw. Sok owocowy. (7,9)
04.04.2019Sznytki mieszane z pastą: masła, jaj, majonezu i szczypiorku oraz z leberką wieprzową, ogórkiem kwasz. Kakao.(1,3,7)Galaretka owocowa z bitą śmietaną. Banan w kawałku.
Woda smakowa(7)
Zupa ślepe ryby na wywarze drobiowym z jarzynami zabiel. Pieczeń wieprzowa- (schab) w sosie własnym. Kluchy na łachu. Marchew juniorka. Kompot owocowy.(1,7,9)
05.04.2019Zupa mleczna z makaronem. Sznytki mieszane z masłem, konfiturą owocową oraz serkiem kanapkowo-grani z warzywami.
Woda owocowa.(1,7)
Szneka z glancem.
Jabłko w kawału. Napój owocowy.
(1)

Zupa ogórkowa na maśle z jarzynami. Kluchy szare zapiekane z skwarkami mięsnymi. Kapusta kwaszona got. Sok owocowy. (1,3,7,9)
08.04.2019Bułki mieszane z masłem, szynką wieprzową got. z ogórkiem kwasz. i serem żółtym z ketchupem. Sałata. Jabłko ¼ szt. Kakao(1,7)Budyń got. na mleku z musem bananowo- malinowym.
Woda z sokiem owocowym
(1,7)
Zupa krupnik na wywarze mięsnym. Makaron zapiekany z jajkiem, wędliną szpinakiem. Pomarańczko, ogórek świeży w kawałku. Sok owocowy. (1,3,7,9)
09.04.2019Zupa mleczna zpłatkami owsianymi Pieczywo mieszane z masłem, serem białym krojonym z rzodkiew. oraz konfiturą owocową. Herbata owocowa. (1,7)Mus owocowy z sosem nabiałowym. Paluszki kukurydziane. Napój owocowy
(1,7)
Zupa neapolitańska na wywarze z jarzyn Klopsy z mięsa drobiowego w sosie pomidorowym. Kasza bulgur. Surówka warzywna. Kompot owocowy(1,3,7,9)
10.04.2019Pieczywo mieszane z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem oraz pomidor z rzodkiewką. Kawa zbożowa .(1,7)Chleb orkiszowy z pastą: masła
ryby(makrela) i serem białym z ziel. Woda smakowa(1,4,7)
Zupa kapuśniak na mięsie z jarzynami.
Ryż paraboliczny z musem jabłkowym i sosem nabiałowym. Burak w kawałku.
Sok owocowy. (1,7,9)
11.04.2019Pieczywo mieszane z masłem, szynką drobiową z ogórkiem kwasz. i jajkiem ze szczypiorkiem.
Kakao.(1,3,7)
Ciastko francuskie z jabłkiem.
Pomarańczo w kawałku. Woda z sokiem owocowym
(1)
Zupa z kalafiorowa na maśle z jarzyn.
Mięso wieprzowe(schab) got. w sosie chrzanowym. Ziemniaki. Surówka z marchwi, jabłek i ananasa konser(1,7,9)
12.04.2019Pieczywo mieszane z masłem, dżemem owocowym i serkiem smażonym z ketchupem. Kawa zbożowa z mlekiem. (1,7) Deser twarożkowy z brzoskwini i bananem.
Woda miętowa z sokiem jabłkowym.
(7)
Zupa z barszcz czerwony na maśle z jarzynami zabiel. Ryba miruna panierowana smażona. Ziemniaki puree Kapusta kwaszona got. z marchwią. Sok owoc. (1,3,4,7,9)

Dla dzieci pozostających w przedszkolu do późniejszych godzin podajemy przekąski owocowe oraz napój.