Przedszkole  nr 96   „Jarzębinka”

Przedszkole “Jarzębinka”  stawia na zdrową żywność!!!

Staramy się by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo. Jest to możliwe, ponieważ mamy własną kuchnię, w której panie kucharki przygotowują zawsze świeże i smaczne posiłki własnej roboty.  Dbamy by przedszkolne menu kształtowało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe, zachęcamy do próbowania rozmaitych smaków, uczymy jedzenia pożywnych zup, surówek, kasz zgodnie z piramidą zdrowego żywienia.

Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie:

Z dumą możemy powiedzieć, że robimy wszystko, by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo.

Mamy własną kuchnię, gdzie panie kucharki przygotowują dla dzieci świeże, zdrowe i smaczne posiłki. Staramy się, by przedszkolne menu wyrabiało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe: uczymy dzieci jedzenia pożywnych zup, wszelkiego rodzaju kasz, surówek… Wszystkie potrawy, zupy, surówki, sałatki, desery i pasty wykonywane są w przedszkolu ze świeżych produktów.

I ŚNIADANIEII ŚNIADANIEOBIAD
25.06.2020
Pieczywo mieszane z pastą: masła makreli konserw. z serem białym oraz jajkiem i rzodkiewką.
Kakao(1,4)
Wypiek własny
Rogaliki z powidłami.
Jabłko w kawałku(1,3,7)
Herbata z cytryną
Zupa neapolitańska na wywarze z jarzyn. Kotlet schabowy panierowany smażony. Ziemniaki puree. Surówka z kapusty świeżej, marchwi i jabłek. Sok owocowy(1,3,7,9)
26.06.2020
Pieczywo mieszane z masłem, pomidorem, ogórkiem świeżym oraz jajecznica ze szczypiorkiem. Kawa z mlekiem(1,3,7)Chleb orkiszowy z masłem. Arbuz w kawałku(1,7)
Napój owocowy.
Zupa ogórkowa na mięsie z jarzynami. Pierogi leniwe z sosem truskawkowo-bananowym. Sok owocowy(1,3,7,9)
29.06.2020
Bułki mieszane z masłem, miodem naturalnym i szynką wieprzową z ketchupem. Kakao.
(1,7)
Płatki ryżowe got. na mleku z sosem owocowym.
Woda do picia(1,7)
Zupa szpinakowa na mięsie z jarzynami.
Jajko got. Makaron świderki z sosem pomidorowym. Sałatka z ogórka świeżego Kompot owocowy(1,3,7,9)
30.06.2020
Zupa mleczna z makaronem. Pieczywo mieszane z masłem konfiturą owocową oraz serem białym z rzodkiewką i szczyp. Woda smakowa(1,7)Mus truskawkowy z sosem jogurtowym. Chrupki kukurydziane.
Napój owocowy(1,7)
Zupa z fasolki szparagowej na maśle z jarzynami.
Pieczeń rzymska z mięsa drobiowego z sosem koperkowym. Kasza jaglana. Sałatka z buraków i jabłek. Kompot owocowy(1,3,7,9)
01.07.2020
Pieczywo mieszane z pastą: masła, wędliny, ogórka kwasz. oraz serem żółtym z ketchupem. Kawa z mlekiem(1,7)Bułka maślana.
Melon żółty w kawałku(1)
Herbata miętowa.
Zupa z botwinki na wywarze mięsnym z jarzynami. Kluski pszenne z serem białym o smaku waniliowym. Surówka owocowa.
Sok owocowy(1,3,7,9)
02.07.2020
Pieczywo mieszane z masłem, jajkiem, rzodkiewką i pomidorem Kakao(1,3,7)Jogurt owocowy.
Wafle ryżowe(1,7)
Woda do picia
Zupa pomidorowa na maśle z jarzynami. Sztuka mięsa wieprzowego(schab) got. z sosem chrzanowym. Ziemniaki. Marchew duszona . Sok owocowy(1,7,9)
02.06.2020
Wafle ryżowe(1,7)
Woda do picia
03.06.2020
Pieczywo mieszane z masłem, szynką wieprzowa got. z ogórkiem kwaszonym. Kawa z mlekiem(1,7)Chleb orkiszowy z masłem.
Marchew świeża i jabłko w kawałku. Napój owocowy(1,7)
Zupa krupnik na mięsie z jarzynami.
Naleśniki z sosem nabiałowo –owocowym. Sok owocowy(1,3,7,9)

Dla dzieci pozostających w przedszkolu do późniejszych godzin podajemy przekąski owocowe oraz napój.