Przedszkole „Jarzębinka”  stawia na zdrową żywność!!!

Staramy się by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo. Jest to możliwe, ponieważ mamy własną kuchnię, w której panie kucharki przygotowują zawsze świeże i smaczne posiłki własnej roboty.  Dbamy by przedszkolne menu kształtowało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe, zachęcamy do próbowania rozmaitych smaków, uczymy jedzenia pożywnych zup, surówek, kasz zgodnie z piramidą zdrowego żywienia.

Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie:

Z dumą możemy powiedzieć, że robimy wszystko, by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo.

Mamy własną kuchnię, gdzie panie kucharki przygotowują dla dzieci świeże, zdrowe i smaczne posiłki. Staramy się, by przedszkolne menu wyrabiało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe: uczymy dzieci jedzenia pożywnych zup, wszelkiego rodzaju kasz, surówek… Wszystkie potrawy, zupy, surówki, sałatki, desery i pasty wykonywane są w przedszkolu ze świeżych produktów.

JADŁOSPIS

DATA:I ŚNIADANIEII ŚNIADANIEOBIAD
06.06.2019Pieczywo mieszane z masłem, pasztetem drobiowym z ogórkiem kwasz. i pomidorem z rzodkiewką. Kakao(1,7)Jogurt owocowy. Wafle orkiszowe(1,7) Woda smakowa. Zupa kalarepy na maśle z jarzynami.
Gulasz wieprzowy w sosie własnym. Kasza gryczana got. Sałatka z buraków i jabłek. Sok owocowy(1,7,9)
FESTYN RODZINNY
07.06.2019Zupa mleczna z płatkami ryżowymi. Pieczywo mieszane z masłem, konfiturą owocową i serkiem białym krojonym z ketchupem. Napój owocowy.(1,7)Ciastka kruche. Banan, arbuz czerwony w kawałku(1)
Woda owocowa.
Zupa krupnik na wywarze mięsnym z jarzynami zabiel. Twarożek z cebulką. Ziemniaki. Surówka z marchwi, jabłek i ananasa konserw.(1,7,9)
Sok owocowy.
10.06.2019Bułki mieszane z masłem, wędliną sopocką z ogórkiem kwasz. i serem żółtym plastrowanym z rzodkiew. Kakao. Jabłko 1/6 szt.(1,7) Chleb orkiszowy z masłem, jajkiem, ogórkiem świeżym i rzodkiewką. Herbata miętowa z sokiem jabłkowym(1,3,7)Zupa z kaszubska na mięsie z jarzynami. Racuchy drożdżowe z sosie nabiałowo- owocowym. Truskawka świeża. Sok owocowy(1,3,7,9)
11.06.2019Zupa mleczna z makaronem. Pieczywo mieszane z masłem, dżemem owocowym oraz serem białym z rzodkiewką. Napój owocowy. (1,3,7)Kisiel owocowy. Banan w kawałku. Biszkopty(1) Woda smakowa.Zupa z botwinki na wywarze drobiowym z jarzynami. Pieczeń rzymska z mięsa drobiowego. Ziemniaki puree. Surówka warzywna. Kompot owocowy(1,3,7,9)
12.06.2019Pieczywo mieszane z pastą: wędliny, masła, ogórka konserw. i pomidorem z rzodkiewką i szczyp. Kawa zbożowa z mlekiem.(1,7)Paluch serowy ½ szt. Arbuz czerwony w kawałku(1) Napój owocowy.Zupa ogórkowa na mięsie z jarzynami zab.
Pierogi leniwe z serem białym. Winogrono różowe , banan w kawałku. Sok owocowy(1,3,7,9)
13.06.2019Pieczywo mieszane z masłem, szynką drobiową z ogórkiem kwasz. oraz jajkiem, majonezem i szczyp.
Kakao.(1,3,7)
Deser jogurtowo-twarożkowy z bananem i galaretką owocową(1) Woda naturalna. Zupa pomidorowa na maśle z jarzynami. Mięso wieprzowe(schab) duszony w sosie własnym. Kasza bulgur. Sałatka z buraków Sok owocowa(1,7,9)
14.06.2019Pieczywo mieszane z masłem, konfiturą owocową i serem smażonym z rzodkiewką. Kawa zbożowa z mlekiem(1,7)Mus jabłkowo-brzoskwiniowy z bitą śmietaną(7) Woda smakowa.Zupa( krem) z groszku zielonego na maśle z jarzynami. Ryba miruna panierowana smażona. Ziemniaki puree. Surówka z kapusty młodej, marchwi i jabłek. Sok owocowy.(1,3,4,7,9)

Dla dzieci pozostających w przedszkolu do późniejszych godzin podajemy przekąski owocowe oraz napój.