Przedszkole „Jarzębinka”  stawia na zdrową żywność!!!

Staramy się by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo. Jest to możliwe, ponieważ mamy własną kuchnię, w której panie kucharki przygotowują zawsze świeże i smaczne posiłki własnej roboty.  Dbamy by przedszkolne menu kształtowało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe, zachęcamy do próbowania rozmaitych smaków, uczymy jedzenia pożywnych zup, surówek, kasz zgodnie z piramidą zdrowego żywienia.

Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie:

Z dumą możemy powiedzieć, że robimy wszystko, by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo.

Mamy własną kuchnię, gdzie panie kucharki przygotowują dla dzieci świeże, zdrowe i smaczne posiłki. Staramy się, by przedszkolne menu wyrabiało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe: uczymy dzieci jedzenia pożywnych zup, wszelkiego rodzaju kasz, surówek… Wszystkie potrawy, zupy, surówki, sałatki, desery i pasty wykonywane są w przedszkolu ze świeżych produktów.

DATA:I ŚNIADANIEII ŚNIADANIEOBIAD
07.10.2019Bułki mieszane z masłem, miodem naturalnym i szynką wieprzową z ketchupem. Sałata. Kakao.
(1,7)
Paluch serowy ½ szt.
Gruszka w kawałku.
Mleko smakowe(1,7)
Zupa żurek na mięsie z jarzynami.
Jajko got. Mizeria z ogórka świeżego w sosie nabiałowym. Ziemniaki. Burak blanszowany w kawałku. Sok owocowy (1,3,7,9)

08.10.2019Zupa mleczna z makaronem. Pieczywo mieszane z masłem, powidłami śliwkowymi i serem almette z rzodkiewką, szczyp. Woda z cytryną(1,3,7)Galaretka pomarańczowa.
Melon w kawałku. Napój mleczny(Danonek 100ml) 1,7
Zupa pomidorowa na wywarze drobiowym z jarzynami. Mięso filet drobiowy got. w sosie koperkowym. Ryż paraboliczny got. Kalarepa, marchew blanszowana w kawałku. Kompot owocowy(1,7,9)
09.10.2019Pieczywo mieszane z masłem, kiełbaski delikatesowe na ciepło z ketchupem oraz serem żółtym. Pomidor koktajlowy. Kawa zbożowa z mlekiem(1,7)Jabłko prażone z brzoskwinią. Wafle orkiszowe.
Woda smakowa(1)
Zupa pieczarkowa na maśle z jarzynami. Szare kluski(z mąki pszenno-orkiszowej) z mięsem, wędliną. Kapusta kwaszona got. z marchwią. Sok owocowy(1,3,7,9)
10.10.2019 Pieczywo mieszane z masłem, jajkiem, rzodkiewką i pasztetem drobiowym z ogórkiem kwasz. Kakao(1,3,7)Jogurt owocowy.
Ciastko kruche.
Woda naturalna do picia(1,7)
Zupa brokułowa na maśle z jarzynami. Pieczeń wieprzowa(schab) w sosie własnym. Pyzy drożdżowe na ciepło. Kapusta modra got. z jabłkami. Sok owocowy(1,7,9)
11.10.2019Pieczywo mieszane z masłem, jajecznica ze szczyp. oraz pomidorem, rzodkiewką. Kakao(1,3,7)Babka piaskowa o smaku cytrynowym.
Jabłko w kawałku.
Woda z cytryną i miodem(1)
Zupa z zielonego groszku na maśle na wywarze z jarzyn. Filet rybny z miruny panierowany. Ziemniaki puree. Surówka warzywna. Sok owocowy(1,3,4,7,9)

Dla dzieci pozostających w przedszkolu do późniejszych godzin podajemy przekąski owocowe oraz napój.