Przedszkole „Jarzębinka”  stawia na zdrową żywność!!!

Staramy się by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo. Jest to możliwe, ponieważ mamy własną kuchnię, w której panie kucharki przygotowują zawsze świeże i smaczne posiłki własnej roboty.  Dbamy by przedszkolne menu kształtowało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe, zachęcamy do próbowania rozmaitych smaków, uczymy jedzenia pożywnych zup, surówek, kasz zgodnie z piramidą zdrowego żywienia.

Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie:

Z dumą możemy powiedzieć, że robimy wszystko, by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo.

Mamy własną kuchnię, gdzie panie kucharki przygotowują dla dzieci świeże, zdrowe i smaczne posiłki. Staramy się, by przedszkolne menu wyrabiało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe: uczymy dzieci jedzenia pożywnych zup, wszelkiego rodzaju kasz, surówek… Wszystkie potrawy, zupy, surówki, sałatki, desery i pasty wykonywane są w przedszkolu ze świeżych produktów.

JADŁOSPIS

DATA:I ŚNIADANIEII ŚNIADANIEOBIAD
19.08.2019Bułki mieszane z masłem, wędliną krakowską z ogórkiem kwasz. oraz serem żółtym z ketchupem.
Kakao(1,7)
Paluch serowy. Morela , jabłko w kawałku. Napój owocowy(1) Zupa z kalarepy na mięsie z jarzynami.
Jajko got. w sosie pomidorowym. Makaron świderki. Sałatka z ogórka kwaszonego ,papryki, świeżej i pory. Sok owocowy(1,3,7,9)
20.08.2019Zupa mleczna z kaszą kuskus. Pieczywo mieszane z masłem, marmoladą owocową i serem smażonym z rzodkiewką(1,7)
Napój cytrynowy.
Kisiel owocowy. Winogrono. Chrupki kukurydziane(1)
Woda smakowa.
Zupa pieczarkowa na maśle z jarzynami Pulpety z mięsa drobiowego got. w sosie koperkowym. Ziemniaki. Marchew got. w kawałku(1,3,7,9) Sok owocowy.
21.08.2019Pieczywo mieszane z masłem,
Pasztetem drobiowym z ogórkiem kwasz. oraz pomidorem ze szczyp. Kawa zbożowa z mlekiem(1,7)
Jogurt naturalny z płatkami kukurydzianymi i borówką amerykańską(1,7) Woda naturalna.Zupa rosolnik na wywarze drobiowym z jarzynami. Kluski szare(z mąki pszenno-orkiszowej) zapiekane z mięsem i wędliną. Kapusta kwaszona got. z jabłkiem. Sok owocowy(1,3,7,9)
22.08.2019 Pieczywo mieszane z pastą: masła, jaj, majonezu i szczypiorkiem,
szynka drobiowa z ketchupem. Kakao(1,3,7)
Jabłka prażone z brzoskwinią konserw. i sosem nabiałowym
Biszkopty(1,7) Napój owocowy.
Zupa ziemniaczana na wywarze mięsnym z jarzynami .Pieczeń wieprzowa(schab) w sosie własnym. Kasza gryczana . Sałatka z buraków i jabłek. Sok owocowy(1,7,9)
23.08.2019Zupa mleczna z płatkami owsianym Pieczywo mieszane z masłem, konfiturą owocową oraz jajkiem z rzodkiewką i szczyp.(1,3,7) Woda smakowa.Chleb orkiszowy z pastą: masła makreli konserw. i sera białego z szczyp. Jabłko w kawałku(1,4,7) Woda smakowa.Zupa kaszubska na mięsie z jarzynami.
Twarożek z cebulką. Ziemniaki. Surówka z marchwi i jabłek. Sok owocowy(1,7,9)

Dla dzieci pozostających w przedszkolu do późniejszych godzin podajemy przekąski owocowe oraz napój.