Przedszkole  nr 96   „Jarzębinka”

Przedszkole „Jarzębinka”  stawia na zdrową żywność!!!

Staramy się by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo. Jest to możliwe, ponieważ mamy własną kuchnię, w której panie kucharki przygotowują zawsze świeże i smaczne posiłki własnej roboty.  Dbamy by przedszkolne menu kształtowało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe, zachęcamy do próbowania rozmaitych smaków, uczymy jedzenia pożywnych zup, surówek, kasz zgodnie z piramidą zdrowego żywienia.

Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie:

Z dumą możemy powiedzieć, że robimy wszystko, by nasze dzieci jadły smacznie i zdrowo.

Mamy własną kuchnię, gdzie panie kucharki przygotowują dla dzieci świeże, zdrowe i smaczne posiłki. Staramy się, by przedszkolne menu wyrabiało u dzieci właściwe nawyki żywieniowe: uczymy dzieci jedzenia pożywnych zup, wszelkiego rodzaju kasz, surówek… Wszystkie potrawy, zupy, surówki, sałatki, desery i pasty wykonywane są w przedszkolu ze świeżych produktów.

I ŚNIADANIEII ŚNIADANIEOBIAD
20.01.2020
Bułki mieszane z masłem, polędwicą wieprzową got. z ogórkiem kwasz.
oraz serem białym (deliser plastrow) z ketchupem. Kakao(1,7)
Chleb indyjski posmarowany masłem. Mandarynka w kawałku. Woda smakowa
(1,7)
Zupa krupnik na mięsie z jarzynami zab.
Naleśniki z serem białym o smaku waniliowym. Winogrono białe.
Sok owocowy(1,3,7,9)
21.01.2020
Zupa mleczna z płatkami ryżowymi.
Pieczywo mieszane z masłem, konfiturą owocową i serem smażonym. Herbata z cytryną(1,7)
Maślanka owocowa. Banan w kawałku. Wafle ryżowe.
Woda do picia(1,7)
Zupa brokułowa(krem) na maśle z jarzynami. Mięso drobiowe(filet) pieczony w sosie własnym. Ziemniaki. Sałatka z buraków, jabłek. Sok owocowy
(1,7,9)
22.01.2020
Pieczywo mieszane z masłem, szynką wieprzową got. serem żółtym z ogórkiem kwasz. Kawa z mlekiem
(1,7)
Chleb orkiszowy z pastą: masła, ryby makrela z serem białym i ziel. Jabłko w kawałku. Napój owocowy
(1,4,7)
Zupa jarzynowa na wywarze mięsnym.
Kluski szare z mąki pszenno-orkiszowej z mięsem i wędliną. Kapusta kwaszona got. z marchwią. Sok owocowy(1,3,7,9)
23.01.2020
Pieczywo mieszane z pastą: masła, jaj, majonezu i szczypiorkiem
oraz pomidorem z rzodkiewką. Kakao(1,3,7)
Deser jogurtowo-twarożkowy z brzoskwinią i galaretką pomarańczową
(7)Woda smakowa
Rosół drobiowy z makaronem na wywarze z jarzyn. Kotlet schabowy panierowany. Ziemniaki puree. Surówka z marchwi, jabłek i ananasa konserw. Kompot owocowy(1,3,7,9)
24.01.2020
Zupa mleczna z kaszą kuskus.
Pieczywo mieszane z masłem, dżemem owocowym , serem białym krojonym i pastą warzywną. Napój owocowy(1,7)
Puchar owocowy(jabłko, melon, marchew) Chrupki kukurydziane(1,7)
Napój mleczna.
Zupa żurek na mięsie z jarzynami zabiel.
Jajko got. w sosie pomidorowym. Makaron świderki. Fasolka konserw. żółta z porą i marchwią. Sok owocowy(1,3,7,9)
27.01.2020
Bułki mieszane z masłem, szynką drobiową z ogórkiem kwasz. i serem żółtym z ketchupem. Kakao(1,7)Paluch drożdżowy1/2 szt.
Jabłko, marchew w kawałku.
Napój owocowy(1)
Zupa fasolowa na mięsie z jarzynami.
Ser twarogowy z cebulką. Ziemniaki. Surówka warzywna. Sok owocowy (1,7,9)
27.01.2020
Zupa mleczna z makaronem.
Pieczywo mieszane z masłem, marmoladą owocową i serkiem grani z rzodkiewką. Woda z cytryną(1,7)
Mus jabłkowo-brzoskwiniowy z sosem nabiałowym. Biszkopty.
Woda smakowa(1,7)
Zupa barszcz kremowy na wywarze drobiowym. Mięso filet drobiowy got. w sosie potrawkowym. Ryż paraboliczny Marchew duszona z groszkiem ziel. Kompot owocowy(1,7,9)
28.01.2020
Pieczywo mieszane z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem oraz pasztetem drobiowym z ogórkiem kwasz. Kawa z mlekiem(1,3,7)Bułka mleczna z masłem.
Melon w kawałku.
Napój owocowy(1,7)
Zupa pomidorowa na mięsie z makaronem i jarzynami. Pierogi leniwe z serem białym z sosem owocowym. Brokuł blanszowany. Sok owocowy(1,3,7,9)
30.01.2020
Pieczywo mieszane z masłem, pomidorem, jajkiem, szczypiorkiem i rzodkiewką. Kakao(1,3,7)Drożdżówka z owocem i kruszonką(1)
Herbata owocowa
Zupa kaszubska na maśle z jarzynami.
Gulasz z mięsa wieprzowego w sosie własnym. Kasza gryczana. Sałatka z ogórka kwaszonego, pory, marchwi. Sok owocowy(1,7,9)
31.01.2020
Pieczywo mieszane z masłem, serem camembert z ketchupem oraz dżemem owocowym. Napój mleczny(1,7)Mleko smakowe 200ml. Jabłko w kawałku .Paluszki kukurydziane(1,7) Woda do picia. Zupa z groszku zielonego(krem) na maśle z jarzynami. Ryba(filet miruna) panierowana. Ziemniaki puree. Surówka z kapusty białej, marchwi, papryki, jabłek. Sok owocowy(1,3,7,9)

Dla dzieci pozostających w przedszkolu do późniejszych godzin podajemy przekąski owocowe oraz napój.